Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi naszego asortymentu i wydarzeniami związanymi z naszą firmą.

Taśmy LED CINTA – Idealne oświetlenie dla każdego wnętrza

  • taśma LED COB wodoodporna CINTA

Taśma LED CINTA z technologią COB i ochroną IP65. Idealne rozwiązanie do wnętrz i na zewnątrz. Wejdź i dowiedz się więcej

Jak wybrać taśmy LED: Przewodnik po taśmach CINTA do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych narażonych na wilgoć.


Taśmy LED zyskują na popularności jako wszechstronne rozwiązanie oświetleniowe zarówno do wnętrz, jak i do użytku zewnętrznego. Oferują one nie tylko efektywność energetyczną, ale również estetykę i funkcjonalność, które można dostosować do różnorodnych potrzeb. W tym artykule skupimy się na różnicach między taśmami LED do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, technologiach SMD i COB, a także na dobrych praktykach zasilania, aby wykorzystać pełnię możliwości naszych taśm LED CINTA.

Taśmy LED do użytku wewnętrznego i zewnętrznego

Zastosowania wewnętrzne
Wewnętrzne taśmy LED, takie jak nasze modele CINTA z technologią COB, są idealne do akcentowania architektonicznego wnętrza, podświetlania szafek czy jako oświetlenie kuchenne. Zazwyczaj mają one niższą klasę IP, co oznacza, że są mniej odporne na wilgoć i zabrudzenia, jednak w pełni wystarczające do suchych pomieszczeń.

Zastosowania zewnętrzne i wilgotne


Dla miejsc o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienki, oraz do zastosowań zewnętrznych, rekomendujemy taśmy LED CINTA z klasą szczelności IP65. Oferują one odporność na działanie czynników atmosferycznych i wilgoci, co zapewnia długotrwałe i niezawodne działanie na zewnątrz.

Porównanie diod SMD i COB


Technologia SMD (Surface-Mounted Device)
Dioda SMD charakteryzuje się montażem powierzchniowym, co pozwala na produkcję taśm LED z możliwością emisji światła w wielu kolorach z jednej taśmy. Taśmy SMD, takie jak nasze modele z diodami 5050 czy 3528, są uniwersalne, ale mogą wykazywać nierównomierne rozproszenie światła na krótkich dystansach.

Technologia COB (Chip On Board)
Nasze taśmy CINTA z technologią COB wykorzystują zintegrowane układy LED, które zapewniają bardziej jednolite światło bez widocznych punktów świetlnych. Ta technologia jest idealna do zastosowań, gdzie wymagana jest wysoka jakość oświetlenia, jak w muzeach czy galeriach sztuki.

Jak zasilać taśmy LED? Wybór zasilacza

Odpowiedni zasilacz to klucz do efektywnego i bezpiecznego działania taśm LED. Zalecamy wybór zasilacza z wyższą niż potrzebna mocą o około 20%, co zapobiegnie jego przegrzewaniu się i zapewni stabilne napięcie. Zwracaj uwagę na napięci w którym pracuje paske LED, ponieważ napięcie zasilacza musi być takie same. Zwracaj uwagę również na poizom szczelności zasilacza, ponieważ jeśli instalujemy zasilacz w miejscach o podwyższonej wilgotności, na przykład w łazience lub przy oświetleniu zewnętrznym powinno się stosować zasilacze o wysokim stopniu szczelności np IP 67. 

Kiedy używać instalacji 12V, a kiedy 24V?

12V: Idealne do mniejszych instalacji, gdzie taśmy LED są stosunkowo blisko zasilacza. System 12V jest również bardziej powszechny w zastosowaniach mobilnych, takich jak kampery czy łodzie.
24V: Lepiej sprawdzi się w większych instalacjach, gdzie taśmy LED są rozmieszczone na większych odległościach. System 24V minimalizuje straty mocy i spadki napięcia, co jest kluczowe w długich ciągach oświetleniowych.
Zalety systemu 24V
Instalacje 24V zapewniają niższe straty energii i są bardziej efektywne dla dłuższych taśm LED, co jest istotne w projektach komercyjnych i przemysłowych, gdzie oświetlenie musi być niezawodne i jednorodne na długich dystansach.

Podsumowanie
Nasze taśmy LED CINTA z technologią COB i zasilacze o wysokiej klasie IP67 są przemyślanym rozwiązaniem zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Zachęcamy do wyboru odpowiedniego rodzaju taśmy w zależności od potrzeb projektu oraz zapewnienia odpowiedniego zasilania, aby cieszyć się efektywnym i estetycznym oświetleniem LED przez wiele lat.

Nasze profesjonalne taśmy LED znajdziecie tutaj ( klik) znajdziesz tam również pełną specyfikację naszych produktów i porady ekspertów, które pomogą wybrać najlepsze rozwiązania oświetleniowe.

tasma LED wodoodporna IP65 CINTA

Taśma CINTA LED to specjalistyczny pasek LED, który zapewnia niewiarygodnie gładkie światło, pozbawione poszczególnych punktów świetlnych. Wykorzystując taśmę CINTA LED nie musisz stosować profilu z mlecznym kloszem, aby uzyskać jednolitą linię światła, bez pojedynczych punktów LED. Zasilanie 12V, oraz zasilanie 24V dostępne jako wodoszczelne IP65, to taśma LED która nadaje się do montażu w łazienkach, pod prysznicem w podbitkach dachów, wszędzie tam, gdzie może być narażona na działanie wody i wilgoci . Na 1m przypada 480szt. LED. Szerokość taśmy 5mm. Opakowanie 5m. Barwa 3000K (biała ciepła), 4000K (biała neutralna) 6300K (biała zimna). Możliwość cięcia taśmy co 2,5cm przy 12V oraz co 5 cm przy wersji 24V.

NazwaData utworzenia
Karta_CINTA_ip65.pdf 24 listopada 2023

Ostatnie artykuły