Odpowiednie oświetlenie to jeden z najważniejszych warunków ergonomicznego stanowiska pracy. Dzięki naszym lampom LED biurowe przestrzenie i wnętrza urzędów nabiorą zupełnie nowego charakteru, ale przede wszystkim umożliwią pracownikom swobodne wykonywanie swoich obowiązków i zadbają o odpowiednią atmosferę.

Oświetlenie biur i urzędów

 

Przewagą stosowania paneli ledowych nad innymi źródłami światła jest to, że panele świecą dużą, jednolitą i gładką powierzchnią emitując przy tym dużo rozproszonego światła. Można w ten sposób łatwo i estetycznie oświetlić małe i duże pomieszczenia. Uniwersalne panele led to PLATO ULTRA lubPLATO-3 dobre do oświetlenia pomieszczeń biurowych, mają typowy kwadratowy kształt o wymiarach 60x60cm. Opisane panele led posiadają atest PZH, czyli tzw atest higieniczny pozwala na zastosowanie panelu praktycznie w każdym wnętrzu np. placówkach opieki medycznej, w laboratoriach, aptekach czy szkołach. Wśród naszych paneli posiadają je: PLATO-3, PLATO ULTRA oraz panel PLATO LUNGO 30x120cm. Dodatkową zaletą PLATO ULTRA jest niski współczynnik olśnienia UGR<19,  oraz grubość- zaledwie 9mm.

Są cztery sposoby montażu paneli: natynkowy, w sufitach podwieszanych (klipsy) oraz na zawiesiach (linki) oraz wpuszczane. Wśród akcesoriów dostepne są ramki MARCOz bezszwowymi połączeniami: 595x595x70mm do panelu GRANDE oraz AQUARIO, 595x595x50mm PLATO-3 i PLATO ULTRA oraz 295x1195x50mm do panelu LUNGO.

 

Oświetlenie biur to także świetlówki LINIO LED, czyli nowoczesne rozwiązania oświetleniowe, które są zamiennikiem starych świetlówek fluorescencyjnych. LINIO to tuby LED, które cechuje wysoka wydajność świetlna przekraczająca 170 lm/W. Wysokiej jakości świetlówki liniowe led zasilane są jednostronnie i składają się ze szklanej tuby, zasilacza wewnątrz oraz specjalnej podłużnej płytki led emitującej światło. Szerokie zastosowanie popularnych jarzeniówek, sprawia że Linio LED musi być przygotowana do pracy jako główne oświetlenie warsztatu samochodowego, stolarni jak i garażu podziemnego. Tuby LED posiadają różne mocowania z których najpopularniejsze to T5 (G5) i T8 (G13), a także pracują w różnych rodzajach napięcia w tym T8 AC 230V oraz 24V AC/DC dzięki czemu stosowane są w kanałach naprawczych, oświetlenie maszyn, oraz przestrzeni w których wymaga się wysokiej wydajności świetlnej lamp. Nasze świetlówki LED są wykonane z naturalnego szkła, dlatego świetnie radzą sobie z rozproszeniem ciepła i tworzą jednolitą linię świetlną. Nasze świetlówki LINIO LED mają wysoki PF >0,9 co oznacza, że większość dostarczanego prądu elektrycznego jest wykorzystywana na generowanie światła, a nie tracona na straty w sieci elektrycznej. To prowadzi do zwiększenia efektywności energetycznej oświetlenia LED.

W ofercie naszej firmy znajdują się świetlówki o mocowaniu T8 G13, jak również T5 G5, pracujące w napięciach 230V oraz 24V. Dzięki ich małym rozmiarom, świetlówki LED można stosować w różnych miejscach, włącznie z miejscami o ograniczonej przestrzeni. Są one również bardziej ekologiczne niż tradycyjne świetlówki, ponieważ nie zawierają rtęci ani innych szkodliwych substancji. Świetlówki Linio LED spełniają wszelkie wymogi europejskie i są zasilane jednostronnie, w zestawie ze świetlówką znajdziemy starter dla źródeł elektronicznych - wystarczy zamontować go, w miejsce starego startera. Średnia żywotność świetlówek LED jest ponad trzykrotnie dłuższa, niż żywotność świetlówek fluorescencyjnych.

Nasze świetlówki LED są wykonane z naturalnego szkła, dlatego świetnie radzą sobie z rozproszeniem ciepła i tworzą jednolitą linię świetlną.

Do naszych świetlówek w biurach posiadamyoprawy rastrowe w dwóch wersjach: 4x świetlówki led 60 cm RSTR 418/4LED/NT/01 lub 2 x świetlówki 120 cm RSTR 236/4LED/NT/01.

Zaokrąglona, wielościenna konstrukcja z zasilaniem jednostronnym do świetlówek elektronicznych T8 LED do montażu na zawiesiach lub natynkowo.

Oprawy z odbłyśnikami z blachy stalowej powlekanej aluminium w kształcie paraboli. Oprawy bez statecznika, zasilane AC 230V - AC/DC 24V.

Podsumowując, świetlówki LED to nie tylko oszczędność energii, ale również wygoda i trwałość. Dzięki temu, coraz więcej ludzi decyduje się na ich szerokie stosowanie.Świetlówki LED są energooszczędne ponieważ wykorzystują znacznie mniej energii niż tradycyjne żarówki. Ponadto, mają dłuższą żywotność i wytwarzają mniej ciepła, co przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacyjnych.