Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi naszego asortymentu i wydarzeniami związanymi z naszą firmą.

Nowość!. Backlite w Lampach LED EXTENSO

  • Panel LED backlight EXTENSO LEDING

Panele LED EXTENSO z Technologią Backlight – Najlepszy Wybór dla Twojego Zdrowia i Portfela.

Wybór odpowiedniego oświetlenia ma ogromny wpływ na komfort i zdrowie użytkowników.

Nowoczesne panele LED EXTENSO, wykorzystujące zaawansowaną technologię Backlight, to doskonałe rozwiązanie, które łączy w sobie wysoką wydajność, bezpieczeństwo i estetykę. W tym artykule przyjrzymy się bliżej technologii Backlight, jej zaletom oraz dlaczego panele EXTENSO są lepsze od tradycyjnych rozwiązań z podświetleniem krawędziowym..

Co to jest technologia Backlight?

Technologia Backlight różni się od tradycyjnego podświetlenia krawędziowego tym, że diody LED są umieszczone bezpośrednio za dyfuzorem, a nie na jego krawędziach. Dzięki temu światło jest równomiernie rozproszone, co eliminuje problem tzw. gorących punktów. Takie rozwiązanie zapewnia jednolite oświetlenie i wyższą wydajność.

Zalety technologii Backlight

Jednolite oświetlenie.

Dzięki soczewkom na diodach LED, technologia Backlight zapewnia równomierne rozproszenie światła. To oznacza brak gorących punktów i bardziej komfortowe oświetlenie dla oczu.

Lepsza wydajność


Diody umieszczone za panelem mają więcej miejsca na rozpraszanie ciepła, co pozwala na stosowanie diod o wyższej wydajności. Panele EXTENSO ULTRA oferują strumień świetlny aż 4800 lm przy zużyciu tylko 40 W, co daje 120 lm/W.

Mniejsza waga i łatwy montaż

Lżejsza konstrukcja panelu ułatwia instalację i obniża koszty transportu. Dodatkowo, nasze innowacyjne ramki montażowe Marco, wykonane z pełnego metalu, eliminują problem szczelin i zapewniają estetyczny wygląd.

Porównanie z technologią krawędziową

W tradycyjnych panelach LED z podświetleniem krawędziowym diody LED są umieszczone na krawędziach panelu, a światło jest rozpraszane przez dyfuzor. To rozwiązanie wymaga większych radiatorów do odprowadzania ciepła, co zwiększa wagę panelu. Technologia Backlight, dzięki umieszczeniu diod bezpośrednio za panelem, jest bardziej efektywna i ekonomiczna.

Parametr RG0 i bezpieczeństwo zdrowotne


Jednym z kluczowych parametrów paneli LED EXTENSO ULTRA jest RG0, co oznacza, że nie emitują one szkodliwego niebieskiego światła. Norma IEC 62770 zapewnia, że produkty te są bezpieczne dla naszych oczu i skóry, eliminując ryzyko związane z długotrwałym narażeniem na niebieskie światło.

Porównanie z technologią krawędziową

W tradycyjnych panelach LED z podświetleniem krawędziowym diody LED są umieszczone na krawędziach panelu, a światło jest rozpraszane przez dyfuzor. To rozwiązanie wymaga większych radiatorów do odprowadzania ciepła, co zwiększa wagę panelu. Technologia Backlight, dzięki umieszczeniu diod bezpośrednio za dyfuzorem, jest bardziej efektywna i ekonomiczna.

Podsumowanie


Technologia Backlight w panelach LED EXTENSO to krok w przyszłość oświetlenia - bardziej wydajne, bezpieczne dla zdrowia i łatwe w instalacji. Jeśli szukasz nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych, które zadbają o komfort Twojej rodziny i pracowników, panele EXTENSO są idealnym wyborem.

Zastosowanie paneli LED EXTENSO

Panele LED EXTENSO idealnie sprawdzą się w oświetleniu biur, szkół, szpitali, bibliotek, korytarzy, a także w sklepach i obiektach handlowych. Dzięki możliwości montażu natynkowego i podtynkowego oraz regulacji mocy światła, są niezwykle wszechstronne.

 

Nasze profesjonalne Panele LED znajdziecie tutaj ( klik) znajdziesz tam również pełną specyfikację naszych produktów i porady ekspertów, które pomogą wybrać najlepsze rozwiązania oświetleniowe.

Panel LED Extenso backlight

Panele EXTENSO charakteryzują się:

Strumieniem świetlnym: 4000 lm
Mocą: 40 W
Wskaźnikiem oddawania barw CRI: >80
Temperatura barwowa: 3000K lub 4000K
Kąt świecenia: 115°
Niskim współczynnikiem olśnienia UGR <24
Trwałością źródła światła: 50 000 godzin
Dodatkowo są lekkie, ważą zaledwie 1,7 kg, i mają niski wskaźnik migotania.

NazwaData utworzenia
Karta katalogowa Panel LED Extenso ultra backlite 08 lipca 2024

Ostatnie artykuły