Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi naszego asortymentu i wydarzeniami związanymi z naszą firmą.

Jakie funkcje w oświetleniu LED spełniają barwy światła?

Barwa światła ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie i funkcjonowanie. Dowiedz się jakie wyróżniamy barwy światła i gdzie znajdują one zastosowanie?

Barwa światła określana jest w Kelvinach (K). Im wyższa wartość stopni Kelvinów, tym barwa światła jest zimniejsza. Chcąc wybrać odpowiednią barwę światła do naszych zasobów powinniśmy znać poniższy podział, najczęściej dzielony na trzy grupy:
1. Światło białe ciepłe ( 2700K - 4000K) - nadaje ona pomieszczeniu przytulny charakter sprzyjający poczuciu relaksu i spokoju. Idealna do pomieszczeń, w których chcemy odpocząć. Przykładowo barwa 2000K przypomina kolor zapalonej świecy, barwa 2700K jest podobna do koloru starych żarówek rtęciowych, natomiast barwa 3000K przypomina barwę wschodu i zachodu słońca.
2. Światło białe neutralne (4000K - 5500K) - nazywa czystym białym światłem. Daje wrażenie czystej, nieskazitelnej bieli. Światło neutralne przypomina barwę światła dziennego, dlatego ma wiele zastosowań. Poprawia koncentrację, jest idealne do nauki np. czytania i pisania. Pomieszczenie o takiej barwie wygląda na bardziej nowoczesne i sprawia wrażenie czystego. 
3. Światło białe zimne ( powyżej 5500K) - barwa światła zimnego wywołuje wrażenie błękitu, jest zbliżona do koloru nieba w słoneczny dzień. Rzadko znajduje zastosowanie w budynkach mieszkalnych, za to świetnie sprawdzi się w oświetleniu przemysłowym, na halach produkcyjnych, magazynowych lub centrach handlowych. Światło zimne działa pobudzająco, sprawi, że będziemy bardziej wydajni. Doskonale sprawdzi się również przy pracach precyzyjnych. 
Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się jeszcze więcej na temat zastosowania odpowiedniej barwy światła w swoich zasobach zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami w zakładce kontakt. 

Ostatnie artykuły