Nasza firma działa na polskim rynku już od wielu lat i od samego początku zajmuje się dostarczaniem nowoczesnego oświetlenia. Ostatnie realizacje to między innymi montaż lamp na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, a także oświetlenie stadniny koni. Zajmujemy się nie tylko montażem, ale również projektowaniem iluminacji zgodnie z życzeniem klienta.

W ostatnim czasie nasza oferta została uzupełniona o ledowe żarówki do opraw parkowych, które charakteryzują się odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne, jak opady deszczu czy niska temperatura. Oprawy LED to także gwarancja energooszczędności, co jest szczególnie ważnym aspektem dla miast chcących funkcjonować w zgodzie z naturą. Prezentowana na stronie internetowej żarówka „CORN FORTE” może być wykorzystana jako zamiennik dla tradycyjnych jarzeniówek, których działanie często pozostawia wiele do życzenia.

Znajdujące się w naszym katalogu lampy odznaczają się przede wszystkim bardzo dużą wydajnością,a wiele z nich posiada kąt świecenia wynoszący 360 stopni. Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami, a także z naszą aktualną ofertą, która w ostatnim czasie została bardzo mocno wzbogacona.

CIEKAWOSTKI

Ważne terminy oraz zagadnienia związane z technologią LED.

Skuteczność świetlna – inaczej wydajność świetlna określa stosunek strumienia świetlnego emitowanego przez określone źródło światła w stosunku do pobieranej przez nie energii w danej jednostce czasu. Skuteczność świetlna może też być podawana procentowo. 

Jednostka: lumen/Wat 

Współczynnik oddawania barw – CRI (Colour Rendering Index) – wskaźnik oddawania barw, charakteryzu-jący dane źródło światła. Wyraża się go w skali od 0 (światło monochromatyczne) do 100 (światło białe – widmo ciągłe). Określa jak dobrze postrzegane są barwy oświetlanych przedmiotów. Im współczynnik jest bardziej zbliżony do 100 tym przedmioty wyglądają naturalniej. 

Współczynnik mocy – PF (Power Factor) – jest miarą wykorzystania energii. Opisuje on stosunek mocy czynnej do biernej. Mówi nam jaka część energii pobranej z sieci zostanie wykorzystana efektywnie przez dane urządzenie. Im spółczynnik jest bliższy 1 tym większa ilość energii pobieranej z sieci zamieniana jest na światło. 

Temperatura barwowa - jest to obiektywna miara wrażenia barwy danego źródła światła.  Przykłady temperatury barwowej dla poszczególnych źródeł światła:

 
1600 K- wschód i zachód Słońca;
1800 K- barwa światła świeczki;
2800 K- barwa bardzo ciepłobiała (żarówkowa);
3000 K- barwa ciepłobiała;
3200 K- barwa światła żarowego lamp studyjnych;
4000 K- barwa biała;
5000 K- barwa chłodno-biała 
6500 K- barwa dzienna;
20000 K- barwa czystego granatowego nieba;
28000-30000 K - błyskawica;
 
Podsumowując, przy zakupie trzeba zwracać szczególną uwagę na poniższe parametry:

- współczynnik oddawania barw (CRI) – im bliżej 100 tym lepiej.

- współczynnik mocy (PF) – im bliższy 1 tym lepiej.

- skuteczność świetlna – dobre lampy posiadają ten współczynnik na poziomie ponad 100 lumenów z 1W.

- temperatura barwowa – tu decydują preferencje konsumenta co do barwy światła. 

Ostatnie artykuły