Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi naszego asortymentu i wydarzeniami związanymi z naszą firmą.

Fakty i mity na temat oświetlenia LED

O technologii LED dowiedzieliśmy się stosunkowo niedawno. Dodatkowo jej rozwój zachodzi w bardzo szybkim tempie. Początkowe produkty znacząco różniły się od obecnie dostępnych. W związku z tym w społeczeństwie jest bardzo wiele mitów z tym związanych.

Na co dzień pracownicy Leding.eu spotykają się z wieloma nieprawdziwymi opiniami na temat technologii LED. Chcielibyśmy przedstawić wiele faktów, a przede wszystkim rozwiać absurdy związane z tym tematem.

Najbardziej popularnym mitem jest wygórowana cena lamp LED. Oczywiście, kupując źródło światła wysokiej jakości musimy liczyć się z wyższymi kosztami. Jednak o wiele niższe zużycie energii (około 70-90%) oraz bardzo długi czas użytkowania przekładają się na szybki zwrot z inwestycji oraz duże oszczędności na przyszłość.

Żarówki LED świetnie nadają się do oświetlenia domu, mieszkania czy miejsc pracy. Wielu z nas ma w pamięci bardzo zimne i jasne światło, które emitowały jedne z pierwszych modeli lamp LED. Obecnie możemy dobrać bardzo dokładnie moc żarówki, jak i barwę światła - według swoich upodobań. W wielu miejscach odpowiednio dobrane parmetry odczuwalne są dla użytkowników, jako naturalne światło dzienne.

Żywotność żarówki na poziomie kilkudziesięciu czy kilkuset tysięcy godzin nie oznacza, że po tym okresie źródło światła zgaśnie. Jasność diod LED będzie stopniowo spadać, dalej jednak sprawując swoją funkcję.

Źródła luminescencyjne odporne są na częste włączanie i wyłączanie, nie wpływa to na zmniejszenie żywotności produktu. Dodatkowo od początku świecą z pełną mocą i nie potrzebują czasu na rozruch.

Dawniej panowała opinia o tym, że lampy LED zmieniają postrzeganie przez nas barw. Wysoki wskaźnik CRI jest obecnie standardem. Aktualnie w każdej diodzie parametr ten wynosi przynajmniej 80, a często więcej. Oznacza to, że oglądane przez nas rzeczy wyglądają tak, jak w świetle naturalnym.

Diody LED posiadają dużą odporność na uszkodzenia i wstrząsy. Co sprawawia, że ich transport, montaż i żywotność użytkowania są o wiele lepsze niż przy zastosowaniu tradycyjnych żarówek.

Źródła światła LED nie posiadają szkodliwych składników, takich jak ołów czy rtęć, dlatego w przeciwieństwie do lamp innych technologii są ekologiczne.

Oświetlenie led można stosować zarówno wenątrz, jak i na zewnątrz budynków. Obecnie zarówno obudowy lamp, jak i same źródła posiadają często IP powyżej 44, dlatego bezpiecznie możemy je stosować nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Najważniejszy fakt, a jednocześnie motto firmy Leding.eu: "Oświetlenie LED to technologia przyszłości". Wiemy to od wielu lat i sukcesywnie wprowadzamy w życie. Zachęcamy wszystkich Państwa do kontaktu z naszym działem handlowym.

Ostatnie artykuły